NEWS /

Ukryte zawiasy do drzwi z tworzyw sztucznych

Niewidoczne zawiasy również do drzwi domowych:

Ukryte zawiasy do drzwi to królewska dyscyplina projektowania zawiasów do wymagającej architektury mieszkaniowej i użytkowej. Przy zamkniętych drzwiach zawiasy te stają się całkowicie niewidoczne, co stawia konstrukcji i materiałom wysokie wymagania.

 

Dotychczas takie zawiasy mogły być stosowane wyłącznie w drzwiach metalowych. Już w tym przypadku innowacje firmy Dr. Hahn miały pionierski charakter. W roku 2002 zawiasy VL- ST – ukryte zawiasy do drzwi stalowych – otrzymały nagrodę red dot Award w kategorii stylistyki produktu, a w roku 2005 nagrodę za innowacyjność w dziedzinie architektury i budownictwa uzyskały ukryte zawiasy drzwiowe umożliwiające kąt otwarcia do 180°.

 

Coraz wyższe wymagania stylistyczne w budownictwie mieszkaniowym sprawiły, że konieczne było zaprojektowanie ukrytych zawiasów również do drzwi z tworzyw sztucznych. Firma Dr. Hahn, jako prekursor w tej dziedzinie, poczyniła kolejny krok i zaprojektowała solidne ukryte zawiasy do drzwi z tworzyw sztucznych.

 

Zawiasy Hahn VL-KT

Zawiasy Hahn VL-KT wykonane z tłoczonego aluminium, mocowane są do drzwi i ościeżnicy za pomocą blachowkrętów z łbem stożkowym, wkręcanych bezpośrednio do profilu. Niewidoczne są dzięki wyfrezowanemu w ościeżnicy otworowi, który pozwala schować cały zawias przy zamkniętych drzwiach. Frezowanie w skrzydle nie jest konieczne, dzięki czemu zachowana jest pełna wytrzymałość profilu.

 

Przy montażu zawiasów Hahn VL-KT niezbędne jest przerwanie uszczelki. Jednak uszczelka uzupełniająca w zawiasie zamyka powstały mostek cieplny chroniąc przed utratą ciepła.

 

Jak zwykle w zawiasach drzwiowych firmy Hahn, stylistyka idzie tu w parze z funkcjonalnością i wysokim komfortem użytkowania. Zawiasy Hahn VL-KT to tzw. „zawiasy 3D” regulowane w sześciu kierunkach. W kierunku pionowym w zakresie ± 5 mm, w kierunku poziomym w zakresie ± 3 mm; regulacja docisku uszczelki w zakresie od + 1,5 mm do - 0,5 mm.

 

Zawiasy Hahn VL-KT można obciążać w zależności od wersji profilu skrzydłami o wadze do 120 kg. Umożliwiają przy tym otwarcie pod kątem do 100° i zapewniają 100-procentowe otwarcie światła otworu drzwiowego.

 

Dyskretny charakter zawiasów Hahn VL KT zapewnia zachowanie 10-milimetrowego odstępu od przyściennej krawędzi ościeżnicy, przy kącie otwarcia do 90°. Gwarantuje to możliwość precyzyjnego połączenia skrzydła, ościeżnicy i ściany.

<- BACK TO: NOWOŚCI