NEWS /

Dr. Hahn na targach Fensterbau 2014

Nowe zawiasy i specjalne aplikacje do smartfonów

W bieżącym roku firma Dr. Hahn, producent zawiasów drzwiowych, zaprezentuje w Norymberdze kilka nowych produktów.

W hali targowej nr 1, na stoisku 1-323  firmy Dr. Hahn nastąpi pierwsza prezentacja zmodernizowanych zawiasów Serie 60 AT. Nowoczesny Design i ulepszona konstrukcja w widoczny sposób odróżniają je od starej wersji. Jednocześnie nowa seria zawiasów jest tak stworzona, że wszystkie warianty mocowania znajdujące się w programie Dr. Hahn zostały w niej zachowane. W programie produkcji ujęto tradycyjne mocowanie za pomocą płytek, zmodyfikowane mocowanie z użyciem dybli oraz mocowanie śrubami kotwowymi, znane już z produktu klasy premium, zawiasów Türband 4. Serie 60 AT w każdej sytuacji zapewnia odpowiednio dostosowane rozwiązanie.

Wszystkie regulacje na zamontowanym skrzydle

Po zmianach konstrukcyjnych regulacja skrzydła nowej wersji zawiasów pozwala na poziomą regulację skrzydła +/- 2,5 mm. Regulacja wysokości to +3 mm i -2 mm. Najważniejszą zmianą  jest wprowadzenie możliwości korekty docisku uszczelki bez konieczności zdejmowania skrzydła. Obrót tulejki powoduje poluzowanie o 0,5 mm lub zwiększenie docisku o 0,5 mm.

Zwiększona odporność przeciwwłamaniowa

Zwiększona została ochrona przeciw niepożądanym próbom sforsowania zawiasów Serii 60 AT. Dzięki zastosowaniu zmodernizowanego mocowania pokryw z dodatkowym zabezpieczeniem wkrętami, uzyskano mocne połączenie z korpusem zawiasu. Tak jak dotychczas, dostępne są specjalne sety przeciwwłamaniowe jako wyposażenie dodatkowe.

Rozszerzona oferta mobilnego serwisu

Po raz pierwszy w 2007 roku firma Dr. Hahn wprowadziła możliwość skorzystania z animowanych instrukcji regulacji za pomocą telefonów komórkowych. Wraz z rozwojem zaawansowanej technologii smartfonów, tradycja ta przyjmuje coraz bardziej zaawansowane technicznie formy. Dzięki specjalnie dostosowanej do potrzeb przenośnego telefonu lub tabletu stronie internetowej, producent drzwi może bezpośrednio z miejsca budowy, łatwo i szybko pobrać odpowiednią instrukcję.

Porada eksperta w ciągu 15 minut

Co zrobić, kiedy na pierwszy rzut oka wszystko wygląda prawidłowo ale nie działa i niezbędna jest szybka pomoc eksperta? Nowa aplikacja serwisowa  Dr. Hahn przyspieszy rozwiązywanie problemów. Docelowo powinno być możliwe uzyskanie połączenia w ciągu 15 minut z pracownikiem serwisu, który „od ręki” będzie mógł udzielić porady producentowi drzwi. Aplikacja w pierwszej fazie powstanie dla systemu Android oraz iOS w wersji niemieckojęzycznej. Na stoisku Dr. Hahn za pomocą połączenia Bluetooth odwiedzający będą mogli pobrać i zainstalować aplikację dla systemu Android.

Jeszcze dwie nowości dla systemów z tworzyw sztucznych

Na rynek drzwi wykonanych z profili z tworzyw sztucznych wprowadzone zostaną dwa nowe zawiasy, KT-RN oraz KT-RF. Charakteryzują się wysmukłym kształtem w formie rolki oraz regulacją nie powodującą wzajemnego przestawienia widocznych elementów zawiasów. Obie serie zawiasów zostały przebadane zgodnie z CE i uzyskały 14 klasę, dopuszczającą  je do wysokich obciążeń. Zawias KT-RN jest regulowany w 6 kierunkach, KT-RF nie posiada regulacji docisku uszczelki. Wszystkie nowości można obejrzeć na stoisku Dr. Hahn w Norymberdze.

<- BACK TO: NOWOŚCI